Yemek Servisi Asansörü

Nedir

Servis asansörleri ağırlıklı olarak yemek servisleri ve büyük mutfaklarda kullanıldığı için yemek asansörü olarak da anılmaktadır. MONŞARJ ismiyle de anılan bu tip asansörler; yemek-servis yük taşıma için tasarlanmış asansörlerdir.
Monşarj dilimize Fransızcadan “monte-charge” kelimesinden devşirilmiş olup anlamı ise ; servis asansörüdür.

Kullanım Alanları

Monşarj asansörleri dediğimiz servis asansörlerinin kullanım alanları genelde ; restoranlar, oteller, hastaneler, bazı alış-veriş merkezlerinin yemek için ayrılmış katları, sanayi tesisleri, villalar ve triplex evlerdir.
Yemek yenilen alana veya kata gerekli olan tüm malzemeyi ( tepsiler, bardaklar, tabaklar, yemekler vs. ) taşımak amacıyla kullanılırlar. Bu tip asansörler sadece yemek servis malzemelerini taşımak amacıyla tasarlandıklarından dolayı insanların giremeyeceği boyuttadırlar.


Küçük tip servis (monşarj) asansörleri hemen hemen 50 kg’dan 250 kg’a kadar taşıma kapasitelerine sahipken, büyük tip servis asansörlerinde ise bu kilo 500 kg’a kadar çıkmaktadır.
Monşarj tipi asansörler de hiç kuşkusuz en önemli noktalardan biri ; hijyendir. Bu yüzden bu asansörlerin imalatında muhakkak kabin içlerinin paslanmaz çelikten üretilmiş olması gerekir. Ayrıca antibakteriyel taban malzemelerinin kullanılması da önemli bir başka noktadır.


Monşarj servis asansörlerinin özelliklerinden biri ; kapılarının giyotin kapılar olmalarıdır. Giyotin kapı ; özel ray ve yataklama sistemi ile aşağı ya da yukarı doğru kolaylıkla hareket edebilen ve açılıp kapanabilen kapı demektir. Bu özelliği sayesinde kontrol kolaylığı sağlayan giyotin kapılar, rahat ve hızlı servis yapabilme imkanı da sunar. Her servis asansörü bu özellikte olmayabilir fakat geneli böyledir. Giyotin kapılı olmayan asansörler ise manuel tip kapı sistemini tercih ederler.
Monşarj asansörlerinin kabin içlerine iki veya üç farklı yönden giriş mümkündür. Kattan kata gönderme özelliği de bulunan servis asansörlerinin ayrıca katlar arası seyir zamanı devam etme süresi de ayarlanabilir özelliktedir. Her katta kabinin konumunu gösteren dijital göstergeler de mevcuttur.

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri