Sedye Asansör

Sedye Asansör

Hastane asansörü ismiyle de bilinen sedye asansörü ; hastanede bulunan hastaları, doktor, tıbbi yardım ekibi, hasta yatağı ve tıbbi malzemeleri taşımak amacıyla kullanılan ve yaklaşık 630 kg ile 2.500 kg taşıma kapasitesi olan asansör tipidir.

Kullanım Alanları

Sedye asansörlerinin kullanım alanları genenellikle; sağlık merkezleri, sağlık ocakları, hastaneler ve bakım evleri gibi yapılardır.
Sedye asansörlerinin kullanım alanı genelde sağlık sektörü olduğu için diğer asansör sistemlerine nispetle can güvenliği daha çok ön plana çıkmaktadır. Hastaların darbe görmemesi için tasarımlarında hasta emniyetine fazlaca dikkat edilmeli ve güvenli bir şekilde donanımlarının sağlanmış olması gerekir. Firmamız tüm bu ayrıntılara dikkat ediyor ve tasarımlarını bu doğrultuda gerçekleştiriyor.
Sedye asansörleriyle daha çok hastalar taşındığı için, taşıma esnasında olası tüm kaza ve darbelere karşı iç mekanda özel bariyer uygulaması bulunur.

Hastaların taşınma esnasında ; emniyeti, rahatı, konforu ve hızlı bir şekilde ulaşımı önemli olmasından dolayı, hem teknik özellikler hem de kabin tasarımı açısından dikkatlice tasarlanmaktadırlar. Özellikle iç mekanda kullanılan kaplama ürünleri, anti bakteriyel özellikte olup, hastaların gözünü almaması açısından da özel aydınlatma sistemleri ile bu asansörler desteklenmektedirler. Ayrıca taşıma esnasında hastaların sarsılmaması ve frekans kontrol sistemlerinin sağlandığı, elektrik kesilmesi ya da olası arızalara karşı tamamlayıcı teknolojiler de kullanılır.


Sedye asansörlerinin özelliklerinden biri de ; kabinlerin kat seviyesine tam olarak yanaşabilmesi için hassas dengeleyicilerin kullanılmasıdır. Nitekim sedye asansörlerinde hastalar taşındığı için diğer en önemli özelliklerinin hijyen bakımından üst düzeyde olmalıdır. Bunun için de özellikle kabin içi malzemelerinin anti bakteriyel olması şarttır. Edessa asansör sedye asansörlerini bu şekilde tasarlamış olup, kabin duvarlarını ve kapılarını paslanmaz çelik levhalardan imal etmektedir. Kabin zemin kaplamasında da yine anti bakteriyel özellik karşımıza çıkmaktadır.
Sedye asansörlerinin hijyenden sonra en önemli özellikleri olan güvenlik hız bakımından da önemlidir. Diğer asansör sistemlerinde bir saniyenin çok fazla önemi olmazken sedye asansörlerinde durum böyle değildir. Ve hastalar bazen saniyelerle yarışabilmektedir. Bu yüzden hız ve güvenlik donanımlarının son derece iyi yapılması gerekir

Önemli Notlar

Sedye asansörlerinin mutlaka periyodik ve genel asansör bakımlarının yaptırılması gerekir. En ufak bir eksiklik ya da aksaklık, bir cana mâl olabilir…

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri