Panoramik Asansör

Nedir

Çok geniş bir görüş alanını içine alan ve kırılmaz lamine camdan üretimi sağlanan asansör modellerine panoramik asansör denmektedir. Kabin tasarımlarının büyük bir bölümünü cam oluşturduğu için extra bir ferahlık sağlayan panoramik asansörler “Açık Hava Asansörü” olarak da bilinirler.

Kullanım Alanları

Muhteşem bir seyir keyfi sunan panoramik asansörler saydam-şeffaf yapıları sayelerinde tasarımlarında da oldukça estetiktirler. Bu asansörlerin kullanım alanları genellikle ; alışveriş merkezleri, iş merkezleri, plazalar, holdingler, tren ve metro istasyonları, havalimanları, oteller, tatil beldeleri, yolcu gemileri, restoranlar, eğlence merkezleri gibi yerlerdir. Fakat en fazla tercih edildikleri yerler ise alışveriş merkezleridir…
Bu asansörlerin en büyük özellikleri hiç kuşkusuz diğer asansör sistemlerinin kabinlerine nispetle daha ferah ve geniş bakış açısı sağlamalarıdır. Panoramik asansörler, cam ile mimarinin buluşarak eşsiz bir tasarım harikası ortaya koydukları asansör tipleridir. Paneller ve kabin duvarları tamamen camdan olduğu için geniş bir görüş alanı sağlar. Yapılarında bulunan cam, kırılmaz lamine camdan yapıldığından dolayı, olası tehlike durumlarında yolculara zarar vermeyecek şekilde tasarlanmışlardır.


Yapılacakları yapının mimarisine uygun olarak da üçgen, kare, dairesel şeklinde dizaynlarının yapılması da mümkündür. Yüksek hız ve konfora aşırı dikkat edilen binalarda frekans kontrollü hız kontrol üniteleri bulunmaktadır. Ayrıca frekans kontrollü sistemler konfor ve hassasiyetin yanında %45 de elektirik tasarrufu sağlarlar. Kapıları otomatik kapılar olup, krom-nikel kaplı veya cam panel şeklinde de tasarlanmaları mümkündür.


Panoramik asansörler ; makine dairesiz, makine daireli ve hidrolik asansör olarak imal edilirler.
Yapıların iç veya dış cephelerinde kullanılabilirler. Bu tamamen binanın mimarisine bağlıdır. Dış cepheye monte edildiklerinde alan tasarrufu da sağlamış olurlar…
Panoramik asansörlerin kabin kapasiteleri 4 ile 20 yolcu arasında olabildiği gibi, hızları da yaklaşık 2,5 m/sn’ye kadar çıkabilmektedir.
Kabinlerin mimarisi camın estetiğiyle birleşince ortaya çıkan muhteşem tasarımlar, yolculara da bu kısa süreli yolculuklarında panoramik bakışın keyfini doyasıya yaşatabiliyor… Edessa asansör panoramik asansör sistemlerinde de, mimariyi estetikle buluşturarak, kullanıcıya bir çok kabin tasarımı hizmeti sunuyor.

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri