Modernizasyon

Nedir

Revizyon ; makineyi, motoru yeniden gözden geçirme, inceleme, denetleme, kontrol etme, düzeltme gibi anlamlara gelir. Bir uygulamayı yeni durum ve koşullar doğrultusunda gözden geçirme.
Modernizasyon ; yenileştirme, çağcıllaştırma işine denmektedir. Bir bakıma modernleştirme, güncelleştirme işlemleridir.


Daha geniş kapsamıyla modernizasyon ; gelişen teknoloji sonucunda verimlilik yönünden teknik ya da üretim maliyetleri açısından iktisadi ömrünü tamamlamış olan mal ve hizmet üretimine yönelik tesislerde, ana veya yardımcı makine ve teçhizatlara, teknolojiye uygun parçaların eklenmesi veya makinede mevcut bir aksamın gelişmiş bir modeli ile değiştirilmesini içeren yatırımlardır.

Kullanım Alanları

Asansörün tarihine baktığımızda ilk ortaya çıktığı devirlerde buhar gücü ile çalıştığını görüyoruz. Buhar makinesi bir tamburu döndürüyor, asansör kabinin çeken halat da bu tamburun üzerine sarılıyordu. Daha sonraları hidrolik asansörler girdi devreye. Elektrik motorları yaygınlaşınca, hidrolik asansörlerin yerini elektrikli asansörler aldı. Günümüzde kullanılan asansörlerin hemen hemen hepsi elektriklidir. Her araç ve gereç de olduğu gibi zaman geçtikçe, teknoloji daha ileri seviyeye geldikçe bu gelişen teknolojiden günlük hayatta kullandığımız pek çok şey nasibini almaktadır. Günümüzde asansörler de günlük ihtiyaçlarımız arasında yer aldığı için devamlı olarak modernizasyon işlemlerine uğramaktadır.

Çünkü asansör sadece insan taşımak ile sınırlı kalmayıp, pek çok saha da kolaylık sağlayan, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan bir araç-gereç hâline gelmiştir… Örneğin; bir insan gücünün kaldırması pek de mümkün olmayan kilolarca yükü, yük asansörleri yardımıyla çok rahat kaldırabiliriz. Veya hastanelerde sedyesi ile birlikte acil taşınması gereken hastaları, sedye asansörleri hızlı ve güvenli bir şekilde gidecekleri alana taşırlar. Hâl böyle iken her alanda işimizi kolaylaştıran ve ihtiyaç duyduğumuz asansörlerinde sürekli güncellenerek, yeni teknolojiler ve üretimlerle devre uyum sağlamaları gerekir. Asansörde revizyon işlemleri bu yüzden çok önemlidir. Modernize edilmeyen asansörler, asansör ömrünü kısaltabilir veya işlevselliğini gerçekleştiremeyebilir.

Mekanik ve teknik açıdan yenilenmeye ihtiyaç duyan asansörlerin gerekli malzemeler ile yenilenmesi ile asansör revizyonu gerçekleştirilirken, bazen bu yenileme işlemi bir ihtiyaçdan değil tercihten kaynaklanabilir. Tüm asansör revizyon işlemlerinizde de Edessa Asansör olarak kaliteli ve güvenli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri