Makina Dairesiz Asansör

Makina Dairesiz Asansör

MDA olarak isimlendirilen makine dairesiz asansör ; tahrik motoru kabin üzerine veya asansör boşluğuna monte edilebilen ve isminden de anlaşılacağı üzere bir makine dairesine ihtiyaç duymayan asansör modeline denir. Bu model asansör modellerine dişlisiz makineler de denmektedir.

 

 

Kullanım Alanları

Makine dairesiz asansörlerin kullanım alanları genellikle ; alış-veriş merkezleri, çok katlı mağazalar, yolcu terminalleri, ticari binalar, yüksek katlı bazı konutlar, eğitim-kültür-sağlık kuruluşları gibi yerlerdir.
Diğer asansör sistemlerine nispetle makine dairesiz asansörler % 40 daha az enerji tüketerek yüksek enerji tasarrufu sağlarlar.Bu enerji tasarrufu da onları daha uzun ömürlü yapar. Bir makine dairesine ihtiyaç duyulmadığı için de daha az yer kaplarlar ve bu sebepden dolayı daha çok tercih edilirler.


Bu model asansörlerin en büyük özellikleri ; tasarımı ile, monte edildiği konutta daha az yer kaplayıp hacimden tasarruf yapmakta ve titreşimsiz ve sessiz çalışmalarıyla da daha çok verimli olmalarıdır.
Her tip yapıya kolay entegre edilirler, montaj işlemleri de oldukça hızlı ve etkindir. Motor yağı ihtiyaçları olmadığı için hem maliyet açısından fayda sağlarlar hem de atık yağının oluşmaması sebebiyle çevre kirliliği yapmazlar. Hassas denetim sağlayan kapalı çevrim sürücü sistemleri sayesinde duruş, kalkış ve seyir esnasında mükemmel bir konfor sağlamaktadırlar. Bu asansörlerin yumuşak kalkış ve duruşları sayesinde halat-kasnak arasındaki sıyırmalar en az seviye de olduğundan, halat ve kasnak aşınmaları diğer sistemlere göre oldukça düşük bir düzeydedir.


Makine dairesiz asansörlerin motorlarına entegre edilmiş olan “elektromekanik fren” oldukça yüksek güvenlik sağlamaktadır. Bu frenler sayesinde, kabinin kontrolsüz yukarı hareketinde güvenlik unsuru olarak kullanılıp, kontrolsüz yukarı hareketi engelleyici kayma fren kullanılmasına gerek kalmamaktadır…

Önemli Notlar

Makine dairesiz asansörlerin kuyu içinde çalışma alanları, maruz kalacakları yük ve kuvvetlere dayanacak şekilde inşa edilmelidir. Ve kuyu içerisindeki çalışma alanlarının boyutları, teçhizat üzerinde kolay ve güvenli olarak çalışmaya imkân verecek yeterlilikte olmalıdır.

Edessa Asansör olarak tüm bu sistemlerin doğrultusunda titiz ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız.

 

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri