İnsan Asansörleri

Nedir

İnsanları bir yapının bir katından ötekine veya yüksek yerlere çıkarıp indiren, elektrikle işleyen araç. İnsan taşıma amaçlı üretilmiş asansörlerdir. Tasarımları ve kapasiteleri de buna göre yapılmıştır.

Kullanım Alanları

Bu asansörlerin kullanım alanları genellikle; konutlar, müstakil evler, iş merkezleri, ofisler, hastaneler, okullar, kamu kurumları, hoteller, pansiyon ve tesisler, plazalar, rezidanslar gibi yerlerdir.
Asansörler artık günlük yaşamda çok sık kullandığımız araç-gereçler arasında yerini almaktadır. Durum böyle olunca asansörün doğru kullanımı, amacına uygun kullanılması, güvenlik kontrollerinin sağlanması gibi pek çok mevzuu da önem kazanmaktadır. Tüm asansör çeşitlerinin arasında her alanda hemen hemen kullanılan asansör çeşidi insan asansörleridir.
Bu asansörlerin özellikleri; taşıma kapasitelerine göre farklılık gösterirler. Asansörlerin içinde, taşıyabileceği maksimum kişi sayısı ve kilo bilgisi muhakkak verilir. Bu sınır aşıldığında ise uyarıcı sensörlerle uyarı verilir ve ona göre kabin içindeki ağırlık dengelenmeye çalışılır.

Özellikleri

Konutlar da ve iş yerlerinde kullanılan asansörler, hem kabin alanı olarak hem taşıma kapasitesi olarak birbirlerinden farklılık arz ederler. Örneğin; konutlarda bulunan insan asansörlerinin taşıma kapasiteleri : 240 kg, 320 kg, 400 kg, 630 kg, 800 kg, 1000 kg gibiyken İş yerlerinde kullanılan insan asansörlerinin taşıma kapasiteleri : 630 kg, 800 kg, 1000 kg, 1250 kg şeklinde tasarlanmıştır. ÖNEMLİ NOTLAR Asansör kullanımın da en önemli faktör; muhakkak kabin içinde belirtilen kişi ve ağırlık sayısına dikkat edilerek binilmesidir. İnilmek istenilen veya çıkılmak istenilen kata gelmedikçe, kat aralarında kapı açılmaya zorlanmamalıdır. Binâ yöneticisi veya iş merkezi sahipleri tarafından asansör bakım işlemleri belli periyotlarla muhakkak yaptırılmalı, bu sâyede can ve mal güvenliği sağlanmalıdır. Deprem, yangın gibi tehlikeli durumlarda asansörler değil, muhakkak merdivenler kullanılmaya çalışılmalıdır. Otomatik kapılı insan asansörlerinde olası bir sıkışma durumu için giriş-çıkışlara dikkat edilmeli, kapısı otomatik olarak kapanan asansörün kapısı tekrar açılması için zorlanmamalıdır. Asansör kabininin içinde bulunan imdat butonu; olası arıza durumunda veya elektrik kesilmesi durumunda kullanılacağı için, acil aydınlatma kaynağından beslenmesi gerekir.
Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri