Engelli Asansörü

Nedir

Engel ; bazı kişilerde meydana gelen ; hareketlilik kaybı ve bağımsızlık, bedensel olarak vücutlarının her hangi bir uzvunun veya uzuvlarının normal hareket yetilerini kaybetme veya minimum düzeyde kullanabilme hâlidir. Engelli asansörleri de bu gibi durumda olan insanlarımız için kullanılan asansör sistemleridir. Bu asansörler sayesinde merdiven basamaklarından kolaylıkla çıkmaları sağlanır.

 

Kullanım Alanları

Engelli asansörü dediğimiz asansör sistemlerinin kullanım alanları bir bakıma insanların bir yerden bir yere iniş-çıkış ihtiyâcı hissettiği heryerdir. Merdiven kenarına bağlanan bir mekanizma sayesinde engelli vatandaşlarımızın iniş ve çıkışları kolay ve pratik hâle getirilmiştir.


Kontrol kumandası, koltuğun istenilen taraftaki kol dayama yerine özenle yerleştirilen engelli asansörlerinin kullanımı da son derece kolaydır. Engelli asansörleri kullanılmadığı zamanlarda yer kaplamaması için ; katlanabilir, pratik ve uzaktan kumandaları sayesinde istenilen yere çağırılıp gönderilebilir şeklinde tasarlanmışlardır.
Engelli asansörleri diğer asansör sistemlerine nispetle tasarım olarak biraz daha farklıdır. Girişleri daha geniş, otomatik kapılı, kat ve kabin butonlarının daha aşağı seviyede olması gibi kendine has özellikler taşımaktadır.

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri