Asansör Kabini

Nedir

Asansör ; İnsanları, yükleri bir yapının bir katından ötekine veya yüksek yerlere çıkarıp indiren, elektrikle işleyen araç demektir.
Kabin ; bir iki kişinin sığabileceği küçük özel bölme demektir.
Asansör Kabini ; yük ve insanların katlar arasında taşınmasında kullanılan çelik profil iskeleti ile askı halatlarına bağlı, kapılı veya kapısız olabilen çelik konstrüksiyonlardır.

Kullanım Alanları

Asansör kullanımının hemen hemen her alanda artmasıyla birlikte, kullanıldıkları alana göre çeşitlerinin tasarlanarak çoğaltılması da oldukça artmıştır. Bulunduğu yapının ihtiyacına ve mimarisine göre asansör monte etmek gelişen teknoloji ile birlikte artık çok daha kolay.


Her yapıya özel, ihtiyacı karşılayan ve mimarisi ile bütünleşen asansör kabinleri tasarımlarıyla da dikkatleri çekmeyi başarıyor. Asansör kabinlerinin kullanım alanlarının yelpazesi oldukça geniştir. Özellikle ticari alanlarda prestij ve estetik açısından büyük önem taşıyan asansör kabinleri ; panoramik asansör kabinleri, insan asansör kabinleri, monşarj (yemek-servis) asansör kabinleri, sedye asansör kabinleri, yük asansörü kabinleri gibi bir çok sahaya hizmet etmektedirler.

Özellikleri

Asansör kabinlerinin özelliklerine gelince ; kabin içleri çelik bir zemin ve taşıyıcı bir iskeletten meydana getirilir. Kaplama malzemeleri arasında en sık tercih edilen malzemeler ; laminant, ayna, paslanmaz çelik iken kabin içi aydınlatmalarıyla beraber son derece şık kabinler de tasarlanabilmektedir. Burada önemli olan asansör kabinin nasıl bir yapıya hizmet edeceği ve yapının bütünlüğünü bozmamasıdır. Her asansör çeşidinde buna göre birden fazla seçenek bulunup tercih kolaylığı sağlanmaktadır… Kabin malzemesi olarak farklı malzemeler kullanılabilir fakat malzemelerde aranacak temel özellik dayanıklılık ve kolayca tutuşmamak olmalıdır. Asansör kabinleri asansör trafik durumuna, taşıdıkları yük miktarı ve cinsine göre tasarlanır. Kapıları ise ; kapılı ve kapısız olmak üzere iki şekilde olabilir.

Kabin kapısının bulunmaması halinde giriş yönündeki kuyu duvarının sıvalı ve pürüzsüz olmasına özen gösterilmelidir. Basit yük ve inşaat asansörlerinde kabin yerine yük platformu uygulanır. İnsan taşıyan asansör kabinlerinde estetik ve konfora özen gösterilir. Hasta taşıyan asansörün kabini sedye arabası ve sürücüsünü alacak derinlikte yapılır. Kısacası asansör kabinleri hangi yapıya ve amaca hizmet ediyorsa o şekilde tasarlanır. Sâbit bir model ve ölçüsü yoktur. Firmalar bu noktada devreye girer ve sundukları seçeneklerle en doğru monteleme işlemini yapmaya çalışırlar. Edessa asansör ; sağlam, kaliteli ve güvenli olarak geniş ürün yelpazesiyle hizmet vermeye devam ediyor…

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri