Asansör Dünyasında Artık Öncelik Yük Asansörleri Kapasitesi Arttırma

Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir

Yük asansörlü oldukça sık tercih edilen kaldırma sistemleridir. Aslında yük asansörü hidrolik kaldırma kategorisine girerek, asansör kategorisinden çıkmıştır. Kuyu boşluğu ve makine dairesi ile ilgili zorunluluk bulunmamaktadır. Ama halk arasında hep söylenmiş olan hali yük asansörü olmaktadır. Yük asansörleri ile ilgili oldukça fazla test yapılmakta ve bu asansörler uygunluk sağlandığı zaman kullanıma açılmaktadır. Yetkili kuruluşlar bu kapsamda yük testi, güvenlik ve elektrik testi, çevre koruma testi gibi uygulamalar yapmakta ve bu testler geçildiğinde onay aşamasına geçmektedirler.
Yük Asansörleri Her Alanda
İnsanlar özel yaşantılarında da iş hayatında da işlerini kolay kılan sistem ve ekipmanlarla hareket etmek isterler. Yük asansörleri de bu kapsama giren sistemlerdir. Eşya taşınmasını kolay kılan ve eşya taşınmasını hızlı bir şekilde sağlayan sistemlerdir. Bu da hem zamandan kazandırmakta hem de kişileri fiziksel anlamda yorgunluktan kurtarmaktadır. İş böyle olunca, asansör dünyasında öncelik yük asansörleri olmuş ve yük asansörlerinin kapasitelerinin arttırılması hedeflenmiştir. Bu daha iyi sistemler, güçlü motor ve hareket aksamları, kuvvetli çekiş işe olmaktadır. Aynı zamanda geliştirilen sistemlerde hız da önemli bir unsur haline gelmiştir.
Yük asansörleri işçilerin gücünü yüzde yüz arttıran sistemlerdir. İşçileri ve yükleri taşıma anlamında avantaj sağlar. Oldukça fazla ağırlık taşıyabildikleri gibi çıkılması zor gibi görünen yüksek katlara gelişmiş sistemler sayesinde rahatlıkla çıkarlar. Bu özellikler iş dünyası için altın değerindedir. İşgücü kaybı önlenmekte, asıl işler için zaman kazanılmaktadır. Asansör dünyası bu kadar değerli olan asansör sınıfı için her geçen gün daha iyisine ulaşmaya çalışmaktadır.
Yük Asansörlerinin Kapasiteleri Neden Arttırılmaktadır?
Yük asansörleri oldukça fazla alanda fayda sağlar. Hem yük taşırlar hem de yükle ilgili çalışan personellerin katlar arası transferlerini sağlarlar. Bu bakımdan çalışanların o kadar kat inip çıkmasını engellerler. Bu durum çalışan sağlığı açısından da oldukça önem taşır. Yani sunulan fayda sadece iş gücü ve zaman kapsamında değil sağlık alanında da var olmaktadır. Bakıldığı zaman eşya taşımaktan çok daha ileri boyutta hizmet alınmasını sağladıkları aşikardır. Bu nedenle sürekli geliştirilirler ve kapasiteleri daha üst boyutlara çıkarılmak istenir.

Dil Seçimi

Asansör, asansör bakımı ve modernizasyon hizmetleri ile faaliyet gösteriyor.İhtiyaç duyduğunuz tüm asansör çeşitlerinin üretimi sağlanıyor.

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri